Čističky vzduchu

Všetko, čo vás zaujíma o čističkách vzduchu

Kvalita vzduchu, interiérového aj exteriérového, za posledné desaťročia markantne klesla. Žiaľ, taká je realita a nastolený trend neveští nič dobré. Našťastie existujú spôsoby, ako s tým bojovať a jedným z najefektívnejších sú moderné technológie. Vedieť, ako vybrať čističku vzduchu, ktorá je výkonná a spoľahlivá, je v tomto ohľade na nezaplatenie, pretože práve ona je účinným prostriedkom na zlepšenie kvality vášho každodenného života. 

 

Aby bola vaša voľba správna, potrebujete byť vyzbrojení tými správnymi informáciami. Preto vám dnes prinášame odpovede na všetky otázky, ktoré ste ku čističkám vzduchu mohli mať.

 

Ako funguje čistička vzduchu?

 

V jednoduchosti sa dá funkčný princíp čističiek opísať takto: pomocou silných elektrostatických HEPA filtrov a UV svetla nasávajú a ničia všetky škodlivé mikročastice vo vzduchu. Mnohé zariadenia navyše disponujú ešte aj uhlíkovým filtrom, ktorý odstraňuje zápachy a ionizátorom, ktorý ešte zefektívňuje ich čistiacu schopnosť. Zdravý a sterilizovaný vzduch potom prúdi naspäť do miestnosti.

 

Kvalitná čistička vzduchu Daikin dokáže zachytiť mikročastice až do veľkosti 0,3 mikrónu, čo je zhruba 0,00003 centimetra. Neuniknú jej teda žiadne neželané mikrotelesá. Spoľahlivo dokáže zlikvidovať peľ, plesne, alergény, baktérie, vírusy, prach, ale aj rôzne druhy zápachov, napríklad cigaretový dym, biologické pachy či rôzne chemikálie.

 

Je čistička vzduchu naozaj efektívna?

 

Áno, a nejde iba o tvrdenie predajcov. Efektivita čističiek vzduchu Daikin bola potvrdená jednak britskou asociáciou alergikov, ale aj certifikačným ústavom TÜV Nord. Zariadenia boli podrobené poctivému výskumu a výsledky preukázali, že sú pri čistení vzduchu a likvidácii mikročastíc mimoriadne efektívne.

 

Čističky vzduchu Daikin navyše dokážu deaktivovať viac ako 99,9% častíc koronavírusu. Efektivita v boji proti nemu bola dokázaná na štúdii uskutočnenej v spolupráci s Katedrou biomedicínskych vied Univerzity v Tokiu.

 

Pre koho je čistička vzduchu vhodná?

 

Dá sa povedať, že v dnešnej dobe, kedy je kvalita interiérového vzduchu výrazne nižšia, ako tomu bolo desaťročia dozadu, je čistička vzduchu vhodná pre každého.

 

Obzvlášť jej prínos ocenia alergici, ľudia s problémami s dýchaním, astmatici, ľudia pracujúci v znečistenom prostredí a žijúci v oblastiach so zvýšenou koncentráciou smogu či škodlivých mikročastíc vo vzduchu. Čistička vzduchu je tiež vhodná pre deti, seniorov a osoby s oslabenou imunitou.

 

Aké ďalšie prínosy má čistička vzduchu?

 

Je tiež preukázané, že lepšia kvalita vzduchu je priamo úmerná so zvýšenou pracovnou výkonnosťou, kvalitou spánku a zníženou incidenciou zhoršených nálad a depresívnych stavov. Nehovoriac o tom, že ak zo vzduchu odstránite alergény, prach a ďalšie dráždivé a škodlivé mikročastic, výrazne znižujete riziko výskytu rôznych respiračných a iných ochorení.

 

Ak potrebujete poradiť, ako vybrať čističku vzduchu, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám predstavíme výhody a špecifikácie jednotlivých zariadení v našej ponuke. Pamätajte, že čím dlhšie fungujete v prostredí s nízkou kvalitou vzduchu, tým vyššia šanca je, že vaše ťažkosti nadobudnú chronický charakter. Riešte tento problém skôr, než vám prerastie cez hlavu a chráňte seba a svojich blízkych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.