Parapetná jednotka Daikin Nexura FVXG-K

A++

Parapetná jednotka so sálavým tepelným panelom s energetickou účinnosťou až A++

Unikátne riešenie na trhu – to najlepšie pre kúrenie zabalené do štýlového dizajnu. Bez kompromisu.

Hliníková časť predného panelu vnútornej parapetnej jednotky Daikin Nexura sa zohrieva, podobne ako bežný radiátor, čím pridáva ešte viac komfortu počas chladných dní.

Tichá a diskrétna jednotka vám ponúka to najlepšie pre vaše pohodlie.

Vnútorná jednotka vhodná pre multisplitové kombinácie.

849

Dokumenty:

NEXURA FVXG-K

Parapetná jednotka s energetickou účinnosťou až A++

Unikátne riešenie na trhu – Daikin Nexura- to najlepšie pre kúrenie zabalené do štýlového dizajnu. Bez kompromisu! 

 

Hliníková časť predného panelu vnútornej parapetnej jednotky Daikin Nexura sa zohrieva, podobne ako bežný radiátor, čím pridáva ešte viac komfortu počas chladných dní.

Sálavý panel – poskytuje príjemné prostredie s tichým a bezprúdovým režimom vykurovania. Povrch panelu sa ohrieva a vyžarované teplo ohrieva okolitý vzduch. Teplý vzduch, ktorý pomaly

obieha, mierne zohrieva celú miestnosť. Tichá a diskrétna jednotka Nexura vám ponúka to najlepšie pre pohodlné vykurovanie i chladenie.

Vnútorná jednotka distribuuje vzduch úplne potichu. Vytvorený hluk dosahuje ledva 22 dB(A) pri chladení a 19 dB(A) v režime sálavého tepla. Režim tichej prevádzky  obmedzuje jej hlučnosť,

takže môžete nechať jednotku bežať aj v noci s pocitom, že nikoho nerušíte. Pre porovnanie, okolitý hluk v tichej miestnosti dosahuje priemerne 40 dB(A).

Pohodlná vertikálna automatická oscilácia zabezpečuje prevádzku bez prievanu a chráni strop pred znečistením.

Online ovládač (voliteľný): ovládajte vnútornú jednotku z akéhokoľvek miesta a v ľubovoľnom čase a to jednoducho cez aplikáciu, miestnu sieť alebo internet z Vášho smartfónu alebo tabletu.

Maximálna flexibilita pri inštalácii-jednotka môže byť zapustená do steny, voľne zavesená alebo na podstavci. Jej elegantný dizajn vytvára zaujímavý interiérový prvok vo vašom domove.

Týždenný časovač je možné nastaviť na spustenie chladenia alebo kúrenia kedykoľvek na základe denného alebo týždenného nastavenia.

Ekonomický režim umožňuje obmedziť maximálnu spotrebu energie klimatizačnej jednotky.  Na každý spotrebovaný 1 kW vygeneruje Nexura svojim vykurovacím alebo chladiacim výkonom viac

než 4 kW, čo znamená, že je o 400% účinnejšia než bežná jednotka, ktorá vygeneruje 1 kW svojim vykurovacím alebo chladiacim výkonom na každý spotrebovaný 1 kW.

Hlavné výhody

  • sálavé teplo: Jedinečná jednotka, jedinečné funkcie, jedinečný pocit sálavého tepla.
  • atraktívny dizajn: Atraktívny dizajn s možnosťou umiestnenia podľa Vašich predstáv – vstavaná, zavesená alebo umiestnená voľne do priestoru.
  • tichá prevádzka: Mlčať je zlato. Vašu jednotku nebudete ani počuť.
  • zabudovaný filter: Zabudnite na baktérie, vírusy a pach a užívajte si čistý vzduch.

Funkcie

ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ Energeticky účinné jednotky: celý rad má energetickú triedu A.REŽIM ECONO Znižuje spotrebu energie, takže je možné použiť ďalšie zariadenia s veľkou spotrebou. Táto funkcia je tiež úsporná.SÁLAVÉ TEPLO Predný panel vnútornej jednotky sála ďalšie teplo a tak sa váš komfort počas chladných dní ešte zvyšuje.VÝKONNÝ REŽIM Je možné ho zvoliť pre rýchle zohriatie alebo ochladenie; po vypnutí výkonného režimu sa jednotka vráti do prednastaveného režimu.AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE CHLADENIA-OHRIEVANIA Automaticky zvolí režim ohrievania alebo chladenia, aby sa dosiahla nastavená teplota.VEĽMI TICHÉ Vnútorné jednotky Daikin sú veľmi tiché. Takisto je zaručené, že vonkajšie jednotky nerušia ticho okolia.TICHÁ PREVÁDZKA VONKAJŠEJ JEDNOTKY Tlačidlo „Silent“ na diaľkovom ovládači zníži prevádzkovú hlučnosť vonkajšej jednotky o 3 dB(A), čím zabezpečí tiché prostredie pre okolie.TICHÁ PREVÁDZKA VONKAJŠEJ JEDNOTKY Tlačidlo „Silent“ na diaľkovom ovládači zníži prevádzkovú hlučnosť vonkajšej jednotky o 3 dB(A), čím zabezpečí tiché prostredie pre okolie.ZVISLÁ AUTOMATICKÁ OSCILÁCIA Možnosť zvoliť automatický zvislý pohyb klapiek vypúšťania vzduchu pre účinné rozloženie vzduchu a teploty po celej miestnosti.AUTOMATICKÁ RÝCHLOSŤ VENTILÁTORA Automaticky zvolí potrebnú rýchlosť ventilátora na dosiahnutie alebo udržiavanie nastavenej teploty.STUPNE RÝCHLOSTI VENTILÁTORA Umožňuje zvoliť niektorú z daného počtu rýchlostí ventilátora.TITÁNOVO APATITOVÝ FOTOKATALYTICKÝ FILTER NA ČISTENIE VZDUCHU Odstraňuje mikroskopické častice zo vzduchu, silno rozkladá pachy a bráni rozmnožovaniu baktérií, vírusov, mikroorganizmov, čím zaisťuje stály prívod čistého vzduchu.AUTOMATICKÝ REŠTART Jednotka sa po výpadku prúdu automaticky znovu spustí s pôvodnými nastaveniami.SAMODIAGNOSTIKA Zjednodušuje údržbu indikáciou systémových porúch a prevádzkových anomálií.REŽIM NOČNÉHO NASTAVENIA Šetrí energiu tým, že zabraňuje prechladeniu alebo prehriatiu počas noci.IBA VENTILÁTOR Jednotku je možné použiť ako ventilátor, ktorý fúka vzduch bez ohrievania či chladenia.SUCHÝ PROGRAM Umožňuje znížiť úroveň vlhkosti bez kolísania teploty v miestnosti.

ONLINE OVLÁDAČ CEZ APLIKÁCIU Ovládajte vnútornú jednotku z akéhokoľvek miesta cez aplikáciu (voliteľný adaptér siete WLAN).VIACMODELOVÉ ZOSTAVY K jednej vonkajšej jednotke je možné pripojiť až 5 vnútorných jednotiek, aj ak majú rôzne výkony. Všetky vnútorné jednotky je možné prevádzkovať jednotlivo v rámci rovnakého vykurovacieho alebo chladiaceho režimu.

VRV PRE REZIDENČNÉ APLIKÁCIE K jednej vonkajšej jednotke je možné pripojiť až 9 vnútorných jednotiek (aj s rôznymi výkonmi a až do veľkosti 71). Všetky vnútorné jednotky je možné prevádzkovať samostatne v rámci toho istého režimu.

Vhodné pre priestoryChladiaci výkonVykurovací výkonCena s DPH
FVXG25Kdo 65 m31,3 / 2,5 / 3,0 kW1,3 / 3,4 / 4,5 kW849 €
FVXG35Kdo 90 m31,4 / 3,5 / 3,8 kW1,4 / 4,5 / 5,0 kW1 008 €
FVXG50Kdo 130 m31,7 / 5,0 / 5,6 kW1,7 / 5,8 / 8,1 kW1 457 €
Farba

106

Online ovládanie

107

Prevádzkový rozsah chladenia

113

Prevádzkový rozsah vykurovania

109