Klimatizácie

Klimatizácia: Luxus, alebo nevyhnutný pomocník?

Klimatizácia nestojí pár korún a preto ju mnohí ľudia považujú skôr za luxus ako za spotrebič, ktorý je bežnou súčasťou domácnosti. Pravda je však taká, že máme doma omnoho viac drahších vecí, ktoré ľudovo povedané, klimatizácii nesiahajú ani po členky. Minimálne čo sa týka zdravotných výhod.

Lepší život pre každého alergika a astmatika

Hľadáte pre alergika a astmatika možnosti, ako mu pomôcť? Ako zmeniť alergické stavy a zlepšiť muž život? Pre alergika a astmatika nie sú najväčším problémom alergény vonku. Pretože v otvorených priestoroch trávime menej času, ako vnútri. Preto ak pomocou kvalitných filtrov klimatizácia eliminuje alergény z vonka, alergikom aj astmatikom sa bude žiť lepšie. Pre nich klimatizácia nie je luxusom, ale doslova zdravotnou pomôckou. Potom stačí už len pravidelný servis klimatizácií a budú fungovať stále spoľahlivo.

Odvlhčenie priestoru

Ak máte vlhké priestory, tak pomocou klimatizácie viete znížiť vlhkosť o 30 – 50 %. To je veľká výhoda hlavne pre staršie domy a priestory, kde je vyššia koncentrácia vlhkosti. Vďaka jej zníženiu sa vám v priestore bude lepšie dýchať. Vyhnete sa tomu, že budete dýchať vzduch príliš vlhký a znečistený spórami plesní. Ak zabezpečíte aj pravidelné čistenie klimatizácie, spóry a plesne sa nebudú usádzať ani v jednotke.

Lepšie pracovné nasadenie

Počas horúcich dní sa so stúpajúcimi teplotami priamo úmerne znižuje aj pracovný výkon. Ideálna teplota na prácu je od 21 do 27 stupňov Celzia. Ak sa prešvihne cez 28 stupňov, budete mať pocit, že síce pracujete, ale nič neurobíte. Telo má dosť problémov s chladením a na skvelé nápady mu neostáva energia. Klimatizácia vám a vašim zamestnancom umožní zlepšiť pracovný výkon počas leta. Môže to byť klasická klimatizácia do bytu, alebo mobilná klimatizácia.

Ochrana pred dehydratáciou

Vhodná do domov a bytov, kde sú hlavne starší ľudia a deti, ktoré majú zníženú schopnosť pociťovať smäd. Pri príliš vysokej teplote tak u nich môže veľmi rýchlo prísť k dehydratácii. Klimatizácia im v takomto prípade môže skutočne zachrániť život.

Zlepšenie spánku

Problémy so spánkom sú doslova novou pandémiou sveta. A počas leta sa ešte zhoršujú. Môže za ne viac svetla a vysoká teplota v spálni. Pretože tá by mala byť na úrovni 18 – 21 stupňov Celzia. To vám však počas leta splní iba klimatizácia. Ak zvolíte model s nízkou intenzitou hluku, bude sa vám spať omnoho lepšie ako bez klimatizácie. A to sa priaznivo podpíše na vašom zdraví aj energii.

Related Posts

One thought on “Klimatizácia: Luxus, alebo nevyhnutný pomocník?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.