Klimatizácie

Ideálna teplota v domácnosti. Nastavte si ju pomocou klimatizácie

Klimatizacia Daikin s ovladacom

Keď vám je zima, tak to nie je to najhoršie na svete. Vždy sa môžete zakrútiť do deky, alebo si obliecť hrubší sveter. No v prípade horúčav je situácia omnoho komplikovanejšia. Nie je prakticky možnosť pred ňou uniknúť. Jednými možnosťami sú prečkať letné teplá v bazéne, alebo si zaistiť kvalitnú klimatizáciu, ktorá vám pomôže zdolať leto bez infarktových stavov a prehriatia.

Kedy naše telo pracuje najoptimálnejšie

Teplota ľudského tela je približne niečo okolo 37 stupňov, no to nie je aj teplota okolia, ktorú potrebuje k svojmu životu. Naopak, už nad 20 stupňov Celzia potrebuje telo výraznejšie zvyšovať chladenie, aby sa telo neprehrievalo. To ide na úkor kondície, našej energie výkonu. Stúpa nám pulz, sme viac unavení a menej produktívni. Pritom na každú činnosť sa vyžaduje odlišná teplota. Počas leta je však veľmi náročné dostať sa do optimálnych hodnôt. Chladenie preto nie je luxusom, ale základom, aby ste prežili aj počas leta príjemné chvíle.

Aké sú ideálne teploty v domácnosti?

Podľa lekárov možno rozdeliť teploty v domácnosti podľa toho, čomu sa v jednotlivých miestnostiach venujeme. Najchladnejšou izbou má byť spálňa, tou najteplejšou kúpeľňa. Pozrite si v prehľadnej tabuľke, aké sú ideálne teploty, v ktorých je organizmus najvýkonnejší.

Odporučené maximálne TEPLOTY V JEDNOTLIVÝCH MIESTNOSTIACH DOMU (môžu byť znížené až o 3 °C)
  
kúpeľňa 24 °C
detská izba  21 °C
obývačka 21 °C
pracovňa  21 °C
spálňa 18 °C
kuchyňa 21 °C
toaleta 20 °C
 chodba 15 °C
 schodisko 10 °C

Zlepšite si život pomocou klimatizácie

Ak dosiahnete v domácnosti ideálne hodnoty teploty, váš život sa počas leta rapídne zlepší. Môžete využiť nástenné klimatizácie do bytu, alebo aj mobilné klimatizácie, ktorými si môžete znížiť teplotu v každej izbe jednotlivo. No je potrebné myslieť na odvod teplého vzduchu von.

Pri znižovaní teploty však nezabudnite na pravidlo 7 stupňov. Ide o zníženie teploty klimatizáciou maximálne o sedem stupňov Celzia voči okoliu. Inak môže vaše telo pri prechádzaní medzi interiérom a exteriérom utrpieť šok a ľahko dôjde ku kolapsu z tepla.

Preto je cez deň vhodné napríklad aj v pracovni o niečo vyššiu teplotu. Na druhej strane ak je vonku tridsať stupňov, tak 23 stupňov v interiéri je určite príjemnejšie, a viac sa približuje ideálu, ako 30 stupňov bez klímy.

Ak budete chladiť spálňu na príjemných 18 stupňov, tak je to úplne v poriadku. V noci totiž aj cez leto klesne teplota vonku na 25 stupňov a s pomocou klimatizácie sa potom naozaj kvalitne vyspíte.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.